reklama

Kto stvoril gigantické sochy, kresby a stavby?

Dobre utajená minulosť. Vieme o nich len toľko, že existujú. Nepodarilo sa nám však zistiť, kedy a ako vznikli, ani to, či ich stvoril človek, alebo bytosti z kozmu...Áno, mám na mysli kresby na náhornej plošine Nazca, kamenné schody v mori pri Japonsku, kruh Stonehenge v Anglicku, sochy Veľkonočného ostrova a veľa iných záhad, ktoré vzrušujú ľudskú fantáziu a oberajú o spánok hľadačov záhad.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Bytosti z kozmu
Poznali ich už počas dobýjania Južnej Ameriky, ale objavili ich až v roku 1926. Miestni Indiáni tvrdili, že kresby „znamenia pre cestujúcich" v Nažke, vytvorili bytosti z kozmu. Dnešní Indiáni ich volajú „cesty Inkov". Geoglyfy (kresby na zemi) z Nazky boli dlho predmetom záujmu vedcov i amatérskych bádateľov. Ukázalo sa, že vyrobiť ich nebolo vôbec zložité a nevyžadovalo si komplikované nástroje. Ako orientačné body pri ich tvorbe mali slúžiť kopy kamenia.
Hľadači záhad vidia v kresbách, ktoré predstavujú ľudí, bytosti z iných planét. O ich mimozemskom pôvode majú svedčiť „anténky" trčiace z ich hláv. Pre iných však tieto línie symbolizujú slnečné lúče... Däniken predpokladá, že kresby urobili Indiáni pod vedením kozmických návštevníkov. Profesor Aldon Masen tvrdí, že kresby predstavujú „bohov z neba" a im
boli aj určené. Historik Winkel pripúšťa, že figúry sú akýmsi kalendárom. Indiáni sa sústredili na náhornej plošine v kňazom určený deň, a keď Slnko dosiahlo určenú líniu, začali sa obrady. Podobný názor majú aj iní odborníci - podľa Reicheho línie označovali pozície hviezd a figúrky zvierat predstavovali konštelácie. Ale výskumy vedcov z Cambridgei túto hypotézu zmietli zo sveta, keďže v čase svojho vzniku (rok 100 p. n. 1. - 6. storočie n. 1.) z 93 línií astronomický význam malo sotva 20. Pravda, gigantické línie bádatelia objavili aj na iných miestach sveta: na púšti Mohave pilot Jerry Phlilips spozoroval dve obrovské kresby človeka a zvieraťa. Stovky geoglyfov našli aj na púšti Atacama v Chile. Časť z nich vznikla podobným spôsobom ako v Nazke, iné vznikli poukladaním tmavých kameňov na svetlý podklad. Napríklad na Cerro Pintados (Pohorie malieb) sa nachádza 420 figúr! Sú medzi nimi ľudia v klobúkoch, vtáky, lamy, kríže a geometrické tvary. Najznámejší je čarodejník s končistou hlavou strážiaci pohorie Unitas.
Kresby existujú aj v Európe. Známe sú najmä anglické „biele kone", ktoré údajne predstavujú keltskú bohyňu Eposu (v celom Anglicku je ich asi 20), ale aj 70-metrov vysoký človek vo Wilmingtone. Rovnako záhadný je aj 55 metrov vysoký Obor z Černe Abbas s gigantickým kyjom, ktorý podľa niektorých vedcov predstavuje keltského boha Dagdyho (symbolizuje plodnosť a ducha vojny).
Rekordne veľký geoglyf je v Austrálii: poľovník vrhajúci kyjak je 4 kilometre dlhý a objavili ho len v roku 1998 v okolí Marree. Mnohé však ukazuje na to, že vznikol len nedávno.
V niektorých miestach však brázdy už zarastajú...

Anglicko časťou Atlantídy?
V celej Európe sa nachádza množstvo megalitov, menhirov a dolmenov (kamenné platne uložené na skalách). Azda boli kedysi hrobmi či oltármi? Komu a na čo slúžili, to sa vedcom dodnes nepodarilo zistiť, hoci hypotéz na túto tému existuje dosť.
Najznámejší kamenný kruh je Stonehenge, ktorý vznikal 1400 rokov, a to približne od roku 2900 p. n. 1. Najväčšie posvätné zoskupenie megalitov (asi 1000 kameňov) je v Carnaku v Bretónsku. Veľmi známy je aj „kameň s otvorom" Men-an-tol, ktorému sa pripisujú liečivé vlastnosti: matky cez otvor prestrčili deti, aby neochoreli. Robili to ešte aj v 19. storočí.
Taliansky astrofyzik Vittorio Castellani verí, že Veľká Británia je zvyškom legendárnej Atlantídy, ktorú pohltilo more; Anglia bola pred osemtisíc rokmi spojená s pevninou. Podlá neho kamenné kruhy sú pozostatkom po vysoko rozvinutej a rozšírenej civilizácii, ktorá zanikla za tajomných okolností. Dôkazom toho má byť prítomnosť megalitických stavieb okrem iného aj na Kaukaze, v Kórei a v Afrike.

Pozostatok Lemúrie
Veľkonočný ostrov vyzerá už na prvý pohľad nezvyčajne. Keď sa ostrovanov spýtali, ako sa slávne veľkonočné sochy dostali na ostrov, odpovedali, že „išli pešo". O tom, ako sochy vznikli, čo alebo koho predstavujú, existuje veľa teórií. Jedna z nich hovorí, že kúsok pevniny - Veľkonočný ostrov - je len fragmentom zmiznutého kontinentu Mu a sochy vytvorili Lemúrania. Wamer Wolff v knihe Island of Death tvrdí, že figúry boli vytesané v kráteri vulkánu domorodcami a erupcia ich neskôr vyvrhla na breh ostrova. Iné teórie hovoria o doprave sôch z kameňolomov na drevených valcoch, čo je pravdepodobné. Nikdy sa však nepodarilo určiť význam sôch: predstavujú bohov či predkov? Prečo hľadia k moru? Tajomstvom zostáva aj pôvod obyvateľov Rapa Nui. Ostrovania Cookovi povedali, že sú dvadsiatym pokolením od čias, čo kráľ Hotu Matua (na palube mal vraj rongo-rongo, posvätné

hovoriace tabuľky), priviedol ich predkov z východu, z oblasti, kde ľudia dokonale ovládali techniku opracúvania kameňa. Odkiaľ? To nevedeli... Zaujímavý je aj objav Heyerdalovho syna. Vyplýva z neho, že ostrov bol kedysi pokrytý lesmi, ale všetky stromy vyťali, aby ich pomocou nich dopravili sochy na miesto... Heyerdalove výpravy potvrdili, že ostrovania mohli prísť z ďaleká

Schody pod morom
V blízkosti Okinavy v roku 1985 objavili pod povrchom oceánu skalné štruktúry - ide o päť nepravidelných skalných stupňov, nazvaných schodmi, a kamenný blok porastený koralmi. Morský geológ profesor Kimura už roky tieto objekty skúma. Predpokladá, že objekty sú výtvorom neznámej civilizácie z ázijského kontinentu. Niektorí výskumníci odhadujú vek schodov na 12-tisíc rokov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Článok prevzatý z:

http://tajomstva.org/mimozemstania/kto-stvoril-giganticke-sochy-kresby-a-stavby/

Branislav Novosedlík

Branislav Novosedlík

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent, ktorý vo voľnom čase píse sám pre seba a už ho to nebaví a chce písať aj pre iných. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu